"Vydejme se společně na cestu poznání, na cestu k zázraku, k lásce, k sobě. Vyšší bytí je všude okolo nás, stačí se mu jen otevřít."

 

—    Kateřina Čajánková

Přívětivou a laskavou pozorností

kultivujme životní energii.


Ve třetí části projektu Cesta poznání se dotýkáme oblastí našich emocí, vjemů a pocitů. Opíráme se o pocity sebepřijetí a sebelásky. Cesta poznání III je o propojení a jednotě. O tom, co jóga znamená pro nás samotné, jak ji žijeme v našich životech, jací jsme. O prioritách, postojích a o otázkách volby.

Součástí této série je celkem 5 lekcí pro vaši

domácí jógovou praxi.


55 minutové sestavy na doma • neomezený přístup po dobu 6 měsíců


Co vás čeká ve třetí sérii?


Zaměříme se na to jak nehodnotit, ale vnímat. Pokud se vnímáme s pocity nedostatku či nedostatečnosti, deficitu, že něco není správně, potom si cestu k sobě zavíráme. Nezavírejme si ji, otevřeme se a projevme zvědavost. Zpomalit, zastavit se, navodit si přející, laskavou a pečující pozornost k sobě. Objevujme živý prostor a živý pohyb v nás.


Obsah třetí série:

Příprava před praxí


Před každou praxí připravíme svůj prostor tak, aby podpořil tělo i mysl ve zklidnění. Správná příprava prohloubí vaše vnitřní dojmy, vjemy a prožitky.


Proti úzkosti, obavám a strachu


V této jógové praxi citlivě otvíráme vnitřní prostor nás samotných. Pozorujeme proměny dechu v ásanách. Můžeme praktikovat kdykoli během dne, když nás sevřou emoce úzkosti, obav a strachu.


Pro povzbuzení do nového dne


V této praxi se radujeme z nového a čerstvého. Probouzíme tělo a naše smysly k citlivosti, užíváme si prostor a sebepéči. Doporučuji praktikovat ráno, dopoledne, než začnete váš nový den.

Pro vnitřní všímavost


V této praxi nám jde o udržení pozornosti u sebe, svého dechu, svých projevů. Vnímáme se přívětivě a laskavě. Občasné pocity nejistoty, zmatení, nesouladu, neladu a nejednoty, přijímáme a necháváme je projít naším tělem. Doporučuji praktikovat odpoledne nebo večer.


Pro vděčnost a sebepřijetí


V této sestavě pěstujeme přijímání všeho co se nám v životě děje. Hledáme svou čistou podstatu. Cítime-li v životě potřebu pomáhat a podporovat druhé, vyvíjíme tím velkou odvahu a šlechetnost. Soucítění, tolerance a empatie. Ty pohnou všemi našimi potřebami a strastmi.


Pozdrav slunci


Pozdrav slunci je občerstvením pro tělo i mysl. Tak jako slunce uvádí vše do pohybu, stejně tak energie této sestavy zažehá činnost tělních struktur, žláz a tekutin. Je prostým projevem žití. Tuto praxi zařazujte vždy, když cítíte, že je třeba se ukotvit, najít ztracený rytmus.


Jste připraveni

pokračovat na cestě sebepoznání?


Třetí část projektu Cesta poznání volně navazuje na první a druhou část projektu. Absolvování první a druhé části není podmínkou, ale vřele jej doporučujeme.

Projekt je koncipován tak, aby postupně dával vhled do souvislostí prostoru celého těla a hloubky vnitřního prožitku.


Jaké benefity můžete od praxe očekávat?


 • Chuť a radost z každého dne
 • Dostatek energie a pozitivní přístup
 • Zvýšení imunity
 • Stálost pocitů a emocí
 • Jistota a rozhodnost
 • Vnitřní svoboda a klid
 • Posílení sebevědomí a sebeúcty 
 • Zvýšená psychická odolnost
 • Zlepšení spánku
 • Zvýšená motivace
 • Přátelskost
 • Vymezení svých hranic

„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“

— Mahátma Gándhí

Časté dotazy k programu:

Můžu si koupit celý program naráz?

Kteroukoliv část Cesty Poznání, tedy sérii I., II., nebo III. můžete zakoupit jednotlivě. Také můžete koupit celý program již teď za zvýhodněnou cenu v balíčku komplet.

Je program v češtině?

Ano, vše jsme převedli do češtiny.

Kterou část si mám vybrat?

Doporučujeme začít od I. části a celou sérií procházet postupně. K lekcím se pak můžete libovolně vracet.

Jak dlouho a kde mi budou lekce k dispozici?

Zakoupené lekce si můžete kdykoli pouštět a zastavovat, přeskakovat a znovu přehrávat. Lehce se připojíte v počítači, na tabletu i v mobilu. Neomezený přístup k vašim videím máte online po dobu 6 měsíců od zakoupení. O své lekce po otevření studia nepřijdete.

Jaká je úroveň lekcí? Zvládnu to?

Ano, projekt Cesta poznání je vhodná pro všechny - začátečníky, pokročilé i těhotné ženy. Své kouzlo v ní objeví všichni ti, kteří chtějí projít všechny tři části projektu od začátku. Praxe je postupně komplexnější, ale sílu, pružnost i pochopení, které pro zvládnutí budete potřebovat společně plynule budujeme od první lekce.

Zpět na hlavní stánku Online studia Satyam >

Zpět na web studia Satyam >